OMLAZOVACÍ KŮRA BYTU V HISTORICKÉM CENTRU

 

Vstupní chodba

Intenzita osvětlení se automaticky mění podle denní doby. Ve dne je osvětlení silnější, v noci slabší, aby neoslňovalo. Při otevření skříně na boty se rozsvítí nástěnné světlo na protější stěně, aby bylo do skříně dobře vidět.

Odchodové tlačítko vedle vstupních dveří vypne v bytě všechna rozsvícená světla a vybrané zásuvky a zároveň ve všech místnostech ztlumí topení. Při návratu se stiskem odchodového tlačítka vše opět vrátí do stavu před odchodem. 

 vstupni chodba.jpg

Koupelna 

Současně se světlem nad zrcadlem se zapne i ohřev zrcadla. Díky tomu se zrcadlo nezamlžuje.

Pod vanou je vlhkostní pásek, který kontroluje případný únik vody. Signalizace upozorní na tento problém hned v jeho zárodku, tedy dříve než voda koupelnu zcela vytopí. Při havárii začne pípat odchodové tlačítko a na telefon přijde SMS zpráva s příslušným upozorněním.

Dvousekundový stisk tlačítka zapne otopný žebřík na jednu hodinu, což je doba potřebná k usušení mokrých ručníků. Delší stisk tlačítka byl v tomto případě zvolen, aby se předešlo nechtěnému zapnutí topení. Krátkým stiskem sousedního tlačítka se totiž zapíná světlo.

 Koupelna.jpg

 

Obývací pokoj s kuchyní a jídelnou
     
Audiosystém - stropní reproduktory jsou zabudované do stropu a receiver do sestavy skříněk.

Nad pracovní plochou pod kuchyňskými horními skříňkami je LED pásek, který při rozsvícení i zhasnutí postupně mění intenzitu světla (je to příjemné pro oči).  Spodní skříňky kuchyňské linky jsou podsvětleny LED páskem. Světlo se po setmění automaticky rozsvítí, v noci se automaticky zapne při pohybu v místnosti.

Monitoring lednice a mrazničky - pokud se aspoň jednou za 24 hodin nezapnou, začne pípat odchodové tlačítko a na telefon přijde SMS s příslušným upozorněním.

Ložnice

LED světlo na stěně za postelemi – nad každou postelí se může ovládat zvlášť. Stiskem tlačítka u dveří se rozsvítí/zhasnou obě poloviny najednou. Tlačítkem u každé z obou postelí se dá nastavit intenzita světla a zhasnout/rozsvítit světlo nad příslušnou postelí.

V celém bytě je zónová regulace topení, takže v každé místnosti lze teplotu nastavit zvlášť. Teplota se nastavuje na dálku, a to pomocí tabletu, chytrého telefonu nebo notebooku. Při otevření okna se topení automaticky vypne.

 loznice.JPG