MALÝ chytrý DŮM PRO VELKOU RODINU

Vysoké nároky na zabezpečení domu vč. možnosti dálkového dohledu nad dětmi a ovládání teploty samostatně v každé místnosti, takové byly požadavky majitelů domu při jeho stavbě. Řídicí systém je dokázal splnit všechny a poskytl jim ještě něco navíc: možnost „chytré“ funkce dále rozšiřovat. Majitelé domu toho už mnohokrát využili.

Dnes řídicí systém ovládá také žaluzie, světla, domovní zvonek, topné žebříky v koupelnách, topné kabely v okapech nebo i saunu.

Další funkce pomáhají šetřit výdaje za energii. Topení v místnosti se automaticky vypne po otevření okna, při odchodu z domu systém upozorní na zapomenuté otevřené okno a po zapnutí zabezpečovačky se teplota  v celém domě automaticky sníží (dům se pouze mírně temperuje).

Díky tomu, že je v domě řídicí systém, bylo také možné velmi rychle vyřešit problém, který se projevil u podavače peletek. Palivo se totiž na dopravníku občas zaseklo, nedostalo se do kotle a v domě pak byla zima. Dopravník přitom běžel bez přestání, dokud někdo nepřišel a zablokované peletky neuvolnil.

Teď je vše pod kontrolou. Provoz dopravníku signalizuje na tabletu svítící ikona a navíc se v době nepřítomnosti osob v domě podavač pletek automaticky sám vypne, pokud je v chodu déle než je obvyklé. Šetří to spotřebu elektrického proudu i samotné zařízení. Bez velkých nákladů se tak dala napravit chyba, kterou výrobce zařízení vyřešit opominul.

Na přání majitelů má řídicí systém i jednu neobvyklou funkci. Ta zajišťuje, aby chytrý dům vybavený zabezpečovačkou nepůsobil trauma dětem. Při příchodu domů proto nemusejí zadávat žádné kódy. Pouze z mobilu zavolají jednomu z rodičů. Dospělí nejprve prostřednictvím nainstalovaných kamer zkontrolují, zda jsou děti v pořádku a nikdo cizí je nedoprovází. Pak jim na dálku dveře otevřou. bystrc_ext2-B.jpg

 

 

bystrc_inter1.JPG