Skřínky pro domácí elektroniku CUBURI

Tato praktická nábytková stavebnice pochází z dílny brněnských designerů (ABNDesign). Díky svému puristickému vzhledu a schopnosti měnit tvar a velikost se hodí do téměř každého interiéru. Její hlavní předností je, že může sloužit jako ideální úložiště pro řídící jednotku domovní automatizace a další na ni napojené elektronické přístroje jako je blueray přehrávač, receiver apod.

 

Počet skříněk si zákazník volí podle množství přístrojů. Nábytek je navržen tak, aby umístění domácí elektroniky přesně vyhovoval. Skříňky jsou také po stranách vybaveny průduchy, které umožní odvětrávat vnitřní prostory. Elektronika se pak zbytečně nepřehřívá a prodlouží se tak její životnost.

 

Na zadní stěně proto mají skříňky tzv. labyrint, který slouží k uložení kabelů. Díky tomu zmizí z dohledu nevzhledná změť „drátů“ a navíc takové uložení zajistí, aby se kabely nepolámaly nebo jinak nepoškodily.

Jednotlivé moduly lze podle potřeby sestavovat na výšku, nebo je naopak klást vedle sebe.

Mohou být otevřené, nebo vybavené plnými, popř. prosklenými dvířky. Podle přání zákazníka se do nich ale mohou vložit také zásuvky. Ty se stejně jako dvířka otevírají pomocí systému push/pull. Znamená to, že vzhled skříněk neruší žádné úchytky.

 

Množství a druh skříněk si stanoví každý podle svých potřeb, popř. prostorových možností. Základní modul má přibližně rozměry krychle (š=52 cm, v=40 cm, h=49 cm). Sestavu je ale možné doplnit také modulem, jehož šířka, popř. i hloubka jsou menší.

Výrobce nabízí základní provedení skříněk v lesklé bílé, nebo antracitové barvě. Zákazníci si je ale mohou objednat i v jiných barvách, popř. také z jiného materiálu (lamino může nahradit dýha nebo lakovaná MDF deska).

Využití skříněk je široké. Kromě domácí elektroniky se do nich mohou ukládat knihy, sklo, porcelán a další předměty. Moduly, ve kterých nebudou elektrické přístroje, dodává výrobce bez labyrintů a bočních průduchů.

Základní modul:

Rozměry (Š x V x H*)

52 x 40 x 49 cm

Materiál **

Laminovaná dřevotřísková deska (LTD), dýha nebo lakovaná MDF deska

Povrch **

Bílý-matný/lesklý, černý-lesklý, Bordeaux-lesklý, Ivory-lesklý, Černý-lesklý

Záda

Sololak bílý/černý nebo labyrint pro kabeláž z LTD

Dvířka

LTD nebo prosklená s AL rámem

Systém otevírání

Push/Pull

Nožky

Plastové rek. kluzáky nebo lesklá chromovaná ocel

Ventilační otvory

AL mřížky odnímatelné

Chladící schopnost ***

až 150 W

      * lze objednat s prodlouženou hloubkou (umožní umístit i zesilovače větších rozměrů)

      ** volitelný (dle požadavků zákazníka)

      *** při optimálním rozložení skříněk a přístrojů v nich

Příklady sestav:  CUBURI vizualizace ukázkových sestav ZDE