SOLAR KERBEROS – systém, který šetří za nás

Solar Kerberos je vysoce účinný solární systém. Díky němu se užitková voda ohřeje tak jednoduše a levně, jako dosud nikdy. Většinu elektrické energie totiž bojleru dodají fotovoltaické panely.

Solar Kerberos zařídí, abyste měli vodu teplou, i když slunce nesvítí. A poradí si i v opačném případě, kdy fotovoltaické panely vyrobí elektrické energie víc, než bojler může spotřebovat. Nadbytečnou elektrickou energii totiž umí tento systém uložit do akumulátorů pro pozdější využití (např.osvětlení v domácnosti).

Výhodou je účinnost. Je totiž vyšší právě v zimě, kdy slunce svítí nejméně. Celý systém proto dokáže elektrickou energii vyrábět i v tomto ročním období a přispět tak k ohřevu teplé vody aspoň částečně.

Solar Kerberos se může dávat i na už hotové střechy. Jeho instalace je poměrné snadná a rychlá. Navíc fotovoltaické panely si vystačí jen s kabelem a nepotřebují čerpadla, ventily a potrubí jako panely solární (solární kolektory). Na rozdíl od nich se v zimě nemusí hlídat, aby celý systém nezamrznul a v létě zase, aby se nepřehřál.

A co je nejlepší? Provozní náklady Solar Kerberosu jsou prakticky nulové a rodinným domům navíc na jeho pořízení přispěje stát. Z programu Nová zelená úsporám lze získat až 40 tis.Kč.

Další užitečné informace:
http://www.solar-kerberos.cz/media/Support_pack_04_2017.zip